Detaljer
Oversigt
- Registreringsdato 2025
- Gearkasse Aut.
- Brændstof B/EL hybrid
- Km 17.000 Km
- Cc 2488Cc
- Døre 5
Specifikationer
| Mærke | Ford |
|---|---|
| Model | Kuga |
| Variant | 2,5 Plugin-hybrid ST-Line X CVT 243HK 5d Aut. |
| Kilometer | 17.000 Km |
| Registreringsdato | 31/03/2025 |
| Gearkasse | Aut. |
| Motor størrelse | 2488 Cc |
| Modeltype | SUV |
| Farve | Magnetic Grey |
| Gear | 1 |
| Døre | 5 |
| Sæder | 2 |
| Cylindre | 4 |
| Energiklasse | A+++ |
| Brændstof | B/EL hybrid |
| Brændstofforbrug km/l | 45.0 |
| Totalvægt | 2400 kg |
| Længde | 4645 cm |
| Bredde | 2177 cm |
| Højde | 1681 cm |
| Nummerplade | EJ26681 |
| Træk | Forhjulstræk |
| Biltype | Varebil |
| Reference | 4928202 |
| Max bugsering (uden bremser) | 750 kg |
| Max bugsering (med bremser) | 2100 kg |
Udstyr
| 12V udtag, Android Auto, Apple CarPlay, Aut. nedblændeligt bakspejl, Automatgear, Automatisk op-/nedblænding, AUX stik, Bakkamera, Bluetooth, Digital instrumentering, El indst. førersæde m. memory, Elektrisk bagklap, El-foldbare spejle m. varme, El-håndbremse, Elruder for, Fartpilot adaptiv, Infocenter, Klimaanlæg 2-zoner, Kørecomputer, Multifunktionsrat, Navigation, Nøglefri døre, Nøglefri start, Parkeringssensor for/bag, Sportssæder, Sædevarme for, Udvendig temperaturmåler, Varme i forruden, Sænket undervogn, Armlæn, Højdejusterbart førersæde, Højdejusterbart passagersæde, Kopholder, Læderrat, Multijusterbart rat, Rat m. varme, ABS, Alarm, Antispin, Blindvinkelassistent, Automatisk nødopkald, Dæktrykssensor, Selealarm, Selestrammer, Skiltegenkendelse, Startspærre, Træthedsregistrering, Vejbaneassistent, 360° kamera, 18" Alufælge, App integration, DAB+ radio, El-justerbar lændestøtte, Fod betjent bagklap, Regnsensor, Semi-automatisk parkering, Servo, USB-C tilslutning, Indfarvede kofangere, Kurvelys, LED forlygter, LED baglygter, LED kørelys, Metallak, Mørktonede ruder bag, Tagræling, Tågelygter, Ambiente belysning, 6 Airbags, Automatisk nødbremsesystem, ESP, Førerovervågning med advarsel, Lyssensor |
Beskrivelse
💼 Gratis levering i hele Danmark på brofaste øer 🚚
📞 Henrik Hollænder 📱 Tlf.: 23 68 67 68 📧 E-mail: [email protected]
🚚 🚚 🚚 Altid cirka 100 bedre brugte varebiler på lager
🚗 Udvalgte højdepunkter fra bilen: ✅ 18" Alufælge ✅ Klimaanlæg ✅ Varme i sæder ✅ Varme i forrude ✅ Navigatin
💡 VI TILBYDER ALTID:
✅ Attraktiv finansiering og leasing
✅ Udvidet GoSafe købstryghed kan tilkøbes og medfinansieres
✅ Bilforsikring med fordelagtige vilkår
✅ Kilometergaranti
✅ Fleksible serviceaftaler
🔄 Vi tager gerne din nuværende bil i bytte, uanset stand!
🕒 Åbent mandag til fredag fra 9:00-17:30
🕒 Åbent søndag fra 11:00-16:00
Denne bil kan også erhvervsleases med finansiel leasing:
💰 Startydelse: kr. 35.000,00 + moms (inkl. levering & etableringsomkostninger)
📅 Månedlig leasing: kr. 2.650,00 + moms
💰 Restværdi (anvisningspligt): kr. 80.000,00 + moms (ekskl. afgift)
📅 Løbetid: xx måneder / 20.000 km. pr. år
Kontakt os
Kontakt os
Åbningstider
Man-Fre kl.08.30-18.00
Lør kl.09.00-17.00
Søn kl.10.00-16.00
Om os
Ford Kuga 2,5 Plugin-hybrid ST-Line X CVT 243HK 5d Aut.
Pris 224.900 Kr
Ekskl. moms