Gallery
Ford Puma Gen-E EL Premium 168HK 5d Aut.
Pris 224.995 Kr
Inkl. leveringsomkostning
Detaljer
Oversigt
- Registreringsdato 2025
- Gearkasse Aut.
- Brændstof Elekricitet
- Km 5.000 Km
- Døre 5
Specifikationer
| Mærke | Ford |
|---|---|
| Model | Puma Gen-E |
| Variant | EL Premium 168HK 5d Aut. |
| Kilometer | 5.000 Km |
| Registreringsdato | 09/07/2025 |
| Gearkasse | Aut. |
| Modeltype | Hatch |
| Farve | Agate Black |
| Gear | 1 |
| Døre | 5 |
| Sæder | 5 |
| Brændstof | Elekricitet |
| Brændstofforbrug km/l | 80.6 |
| Totalvægt | 2015 kg |
| Længde | 4214 cm |
| Bredde | 1930 cm |
| Højde | 1555 cm |
| Nummerplade | EL15670 |
| Træk | Forhjulstræk |
| Biltype | Personbil |
| Reference | 5046778 |
| Max bugsering (uden bremser) | 750 kg |
| Max bugsering (med bremser) | 750 kg |
Udstyr
| Aircondition, Android Auto, Apple CarPlay, Aut. nedblændeligt bakspejl, Bakkamera, Bluetooth, DAB+ radio, Digital instrumentering, Elektrisk bagklap, El-foldbare spejle m. varme, El-håndbremse, Elruder for/bag, El-spejle med varme, Fartpilot adaptiv, Fjernbetjent centrallås, Håndfri telefon, Klimaanlæg, Kørecomputer, Multifunktionsrat, Musikstreaming via bluetooth, Navigation, Nøglefri døre, Nøglefri start, Parkeringssensor for/bag, Servo, Sædevarme for, Trådløs mobilopladning, Udvendig temperaturmåler, USB stik, 18" Alufælge, Fuld LED forlygter, Matrix LED forlygter, Ambiente belysning, Justerbart rat, Kopholder, Læderrat, Multijusterbart rat, Rat m. varme, ABS, Airbag, Alarm, Antispin, Auto hold, Automatisk nødbremsesystem, Blindvinkelassistent, Dæktrykssensor, ESP, Isofix, Lyssensor, Selealarm, Vejbaneassistent, 360° kamera, B&O audio |
Beskrivelse
🛞 Udvalg udstyr fra bilen - vores tjenestbil ring for aftale : ✔️Adaptiv Fartpilot ✔️Bakkamera & 360° kamera ✔️Varme i forruden ✔️Blindvinkelassistent ✔️Apple CarPlay & Android Auto ✔️Klimaanlæg ✔️Navigation ✔️18" Alufælge ✔️El-foldbare spejle m. varme ✔️Rat med varme ✔️Parkeringssensor for/bag
💻Teknisk information ⬇️ 🔋 Batterikapacitet 43 kWh 🔌 CCS lynladning - 3 faset 🛣️ rækkevidde efter wltp målemetode 364km ⚡️ ladehastighed AC/DC – ca. 5 timer og 44 min / 10-80% ca. 23 min ⚙️ elektrisk motor med 168 hk Rækkevidde op til 364 km afhængig af udendørstemperatur, kørestil og brug af komfortudstyr som aircondition, sædevarme og lignende. Andersen Biler tilbyder bla. ⬇️ 📌 Udvidet garanti på dit bilkøb med Fragus bilgaranti 📌 Fordelagtig forsikring i samarbejde med IF-forsikring 📌 Nem og hurtig finansiering med og uden udbetaling 📌 Serviceaftale med fordele og tryghed 📌 Alt relevant tilbehør til din nye bil
🕒 Salgsafdelingen har åbent alle hverdage kl. 9.00 - 17.30 samt søndage kl. 11.00 - 16.00.
🛻 Har du en bil i bytte? Den giver vi gerne en pris på, blot send os 6-7 fotos 📸 aktuelt kilometertal og nummerpladen, så kommer vi hurtigt tilbage med en forhåndsvurdering
Kontakt os
Kontakt os
Åbningstider
Man-Fre kl.08.30-18.00
Lør kl.09.00-17.00
Søn kl.10.00-16.00
Om os
Ford Puma Gen-E EL Premium 168HK 5d Aut.
Pris 224.995 Kr
Inkl. leveringsomkostning
Lignende biler
-
Audi A3 Sportback 2,0 40 TFSI Sport Limited Edition S Tronic 190HK 5d 7g Aut.
2019 83.000 Km Benzin Aut.208.800 Kr
Inkl. leveringsomkostning -
Ford Puma Gen-E EL Select 168HK 5d Aut.
2025 4.000 Km Elekricitet Aut.214.995 Kr
Inkl. leveringsomkostning -
Mercedes-Benz A200 1,3 7G-DCT 163HK 7g Aut.
2018 83.900 Km Benzin Aut.219.800 Kr
Inkl. leveringsomkostning -
VW ID.4 EL Pure Performance 170HK 5d Aut.
2025 3.000 Km Elekricitet Aut.219.995 Kr
Inkl. leveringsomkostning -
Hyundai i20 1,0 MPI Advanced DCT 100HK 5d 7g Aut.
2025 21.912 Km Benzin Aut.242.700 Kr
Inkl. leveringsomkostning -
Hyundai Bayon 1,0 T-GDI Essential DCT 100HK 5d 7g Aut.
2025 3.300 Km Benzin Aut.249.995 Kr
Inkl. leveringsomkostning
Aktuelle kampagner
-
Udløber: 06-06-2026
Puma Gen-E® - Lavere pris of længere rækkevidde
-
Udløber: 06-06-2026
Ford Transit Custom®
-
Udløber: 31-08-2026
Skarp pris på Mustang Mach-E® Premium RWD UR lagerbiler
-
Udløber: 31-08-2026
PERSONBILER
Lagerbiler til priser fra 249.990 kr.
- Se tilbud fra Natalies Demo
Nyheder
-
-
-
-
-
-
-
-
09-04-2026
Ford Puma Gen-E: Nu med over 400 km rækkevidde, håndfri kørsel og historisk lav startpris
-
07-04-2026
Skarp pris på Ford Capri - Ikonisk familiebil dykker under 250.000 kr. midt i brændstofkrise
-
31-03-2026
Skarp pris på Ford Capri - Ikonisk familiebil dykker under 250.000 kr. midt i brændstofkrise
- Se nyheder fra Natalies Demo