Gallery
Peugeot 3008 1,6 PureTech Plugin-hybrid First Selection EAT8 225HK 5d 8g Aut.
Pris 148.800 Kr
Inkl. leveringsomkostning
Detaljer
Oversigt
- Registreringsdato 2020
- Gearkasse Aut.
- Brændstof B/EL hybrid
- Km 99.000 Km
- Cc 1598Cc
- Døre 5
Specifikationer
| Mærke | Peugeot |
|---|---|
| Model | 3008 |
| Variant | 1,6 PureTech Plugin-hybrid First Selection EAT8 225HK 5d 8g Aut. |
| Kilometer | 99.000 Km |
| Registreringsdato | 16/12/2020 |
| Gearkasse | Aut. |
| Motor størrelse | 1598 Cc |
| Modeltype | SUV |
| Farve | Koksmetal |
| Gear | 8 |
| Døre | 5 |
| Sæder | 5 |
| Cylindre | 4 |
| Energiklasse | A+++ |
| Brændstof | B/EL hybrid |
| Brændstofforbrug km/l | 39.2 |
| Totalvægt | 2270 kg |
| Længde | 4447 cm |
| Bredde | 2098 cm |
| Højde | 1624 cm |
| Nummerplade | CX61769 |
| Træk | Forhjulstræk |
| Biltype | Personbil |
| Reference | 5368212 |
| Max bugsering (uden bremser) | 750 kg |
| Max bugsering (med bremser) | 1250 kg |
Udstyr
| 18" Alufælge, Fuld LED forlygter, LED baglygter, LED forlygter, LED kørelys, Metallak, Android Auto, Apple CarPlay, Automatgear, Bakkamera, Bluetooth, Centrallås, DAB radio, DAB+ radio, Digital instrumentering, El-foldbare spejle, El-foldbare spejle m. varme, El-håndbremse, Elektrisk bagklap, Elruder for, Elruder for/bag, Fartpilot adaptiv, Klimaanlæg 2-zoner, Multifunktionsrat, Navigation, Nøglefri start, Parkeringssensor bag, Parkeringssensor for, Regnsensor, Sædevarme for, Armlæn, Armlæn bag, Dellæder kabine, Justerbart rat, Kopholder, Læderrat, ABS, Airbag, Antispin, Auto hold, ESP, Isofix, Selealarm, Skiltegenkendelse |
Beskrivelse
Peugeot 3008 1,6 PureTech Plug-in Hybrid First Selection 2020, 96.500 km, SUV
Denne 3008'er imponerer med sit brede udvalg af udstyr, der gør hver køretur til en fornøjelse. Den adaptive fartpilot sikrer en behagelig køreoplevelse,
Nøgleudstyr:
- Adaptiv fartpilot
- Apple CarPlay og Android Auto
- Navigation
- LED kørelys
- Metallak
- 18" alufælge
- Nøglefri start
- Klimaanlæg 2-zoner
- Bakkamera
- Parkeringssensor for/bag
Tag næste skridt mod din drømmebil og oplev, hvad denne Peugeot 3008 kan tilbyde!
Kontakt os
Kontakt os
Åbningstider
Man-Fre kl.08.30-18.00
Lør kl.09.00-17.00
Søn kl.10.00-16.00
Om os
Peugeot 3008 1,6 PureTech Plugin-hybrid First Selection EAT8 225HK 5d 8g Aut.
Pris 148.800 Kr
Inkl. leveringsomkostning
Lignende biler
-
-
Hyundai i10 1,0 Essential AMT 63HK 5d Aut.
2025 14.401 Km Benzin Aut.149.995 Kr
Inkl. leveringsomkostning -
Ford Fiesta 1,0 EcoBoost Hybrid ST-Line DCT 125HK 5d 7g Aut.
2022 46.000 Km B/EL hybrid Aut.159.800 Kr
Inkl. leveringsomkostning -
Opel Mokka 1,2 GS-Line 130HK 5d 8g Aut.
2021 66.000 Km Benzin Aut.159.995 Kr
Inkl. leveringsomkostning -
Hyundai i10 1,0 Essential AMT 67HK 5d Aut.
2024 7.500 Km Benzin Aut.164.995 Kr
Inkl. leveringsomkostning -
Ford Fiesta 1,0 EcoBoost Hybrid ST-Line X DCT 125HK 5d 7g Aut.
2022 30.000 Km B/EL hybrid Aut.168.700 Kr
Inkl. leveringsomkostning
Aktuelle kampagner
-
Udløber: 06-06-2026
Puma Gen-E® - Lavere pris of længere rækkevidde
-
Udløber: 06-06-2026
Ford Transit Custom®
-
Udløber: 31-08-2026
Skarp pris på Mustang Mach-E® Premium RWD UR lagerbiler
-
Udløber: 31-08-2026
PERSONBILER
Lagerbiler til priser fra 249.990 kr.
- Se tilbud fra Natalies Demo
Nyheder
-
-
-
-
-
-
-
-
09-04-2026
Ford Puma Gen-E: Nu med over 400 km rækkevidde, håndfri kørsel og historisk lav startpris
-
07-04-2026
Skarp pris på Ford Capri - Ikonisk familiebil dykker under 250.000 kr. midt i brændstofkrise
-
31-03-2026
Skarp pris på Ford Capri - Ikonisk familiebil dykker under 250.000 kr. midt i brændstofkrise
- Se nyheder fra Natalies Demo