Gallery
Seat Leon Sportstourer 1,5 e-TSI Mild hybrid Style DSG 150HK Stc 7g Aut.
Pris 177.800 Kr
Inkl. leveringsomkostning
Detaljer
Oversigt
- Registreringsdato 2021
- Gearkasse Aut.
- Brændstof Benzin
- Km 96.000 Km
- Cc 1498Cc
- Døre 5
Specifikationer
| Mærke | Seat |
|---|---|
| Model | Leon |
| Variant | Sportstourer 1,5 e-TSI Mild hybrid Style DSG 150HK Stc 7g Aut. |
| Kilometer | 96.000 Km |
| Registreringsdato | 19/03/2021 |
| Gearkasse | Aut. |
| Motor størrelse | 1498 Cc |
| Modeltype | Stc |
| Farve | Sølvmetal |
| Gear | 7 |
| Døre | 5 |
| Sæder | 5 |
| Cylindre | 4 |
| Energiklasse | A+ |
| Brændstof | Benzin |
| Brændstofforbrug km/l | 21.2 |
| Totalvægt | 2000 kg |
| Længde | 4642 cm |
| Bredde | 1799 cm |
| Højde | 1448 cm |
| Nummerplade | CZ48393 |
| Træk | Forhjulstræk |
| Biltype | Personbil |
| Reference | 5384694 |
| Max bugsering (uden bremser) | 700 kg |
| Max bugsering (med bremser) | 1500 kg |
Udstyr
| 12V udtag, Automatgear, Bluetooth, DAB radio, Centrallås, El-foldbare spejle m. varme, El-håndbremse, El-spejle med varme, Elruder for/bag, Fartpilot adaptiv, Håndfri telefon, Infocenter, Klimaanlæg, Kørecomputer, Multifunktionsrat, Musikstreaming via bluetooth, Nøglefri start, Servo, Sædevarme for, USB-C tilslutning, Alufælge, Anhængertræk, Metallak, Tagræling, Tågelygter, Radio, Justerbart rat, Kopholder, Læderrat, Stofindtræk, ABS, Airbag, Antispin, Auto hold, Automatisk nødopkald, Automatisk nødbremsesystem, ESP, Dæktrykssensor, Isofix, Lyssensor, Selealarm, Selestrammer, Vejbaneassistent |
Beskrivelse
Seat Leon Sportstourer 2021 – 96.000 km – i Søborg
Er du på udkig efter en stilfuld, praktisk og veludstyret bil? Denne 2021 Seat Leon Sportstourer 1,5 e-TSI Mild Hybrid Style DSG kunne være svaret. Med en kørelængde på 96.000 km og en rækkevidde på 21,2 km/l er denne bil både effektiv og komfortabel til dagligt brug.
Den automatiske 7-trins DSG-gearkasse sikrer en gnidningsfri køreoplevelse, mens den adaptive fartpilot gør længere ture mere afslappende og behagelige. Bilens anhængertræk gør det nemt at tage på tur med caravan eller trailer.
Vigtigste udstyr:
- Automatgear
- Adaptiv fartpilot
- Anhængertræk
- Bluetooth & musikstreaming
- Klimaanlæg
- Nøglefri start
- Sædevarme for
- 12V udtag
- El-foldbare spejle med varme
- Elruder for/bag
- Infocenter
- Multifunktionsrat
- USB-C tilslutning
Denne model kommer i en elegant metallak og er udstyret med alufælge og tagræling. Indvendigt byder den på et justerbart læderrat og komfortabelt stofindtræk, hvilket sikrer en behagelig køreoplevelse. Med sikkerhedsfunktioner som automatisk nødbremsesystem, vejbaneassistent og Isofix er du godt beskyttet på vejen.
Bilen befinder sig i Søborg, og du er velkommen til at kontakte Andersen Biler for yderligere information. Kom og oplev, hvordan denne Seat Leon kan blive din ideelle køremakker.
Kontakt os
Kontakt os
Åbningstider
Man-Fre kl.08.30-18.00
Lør kl.09.00-17.00
Søn kl.10.00-16.00
Om os
Seat Leon Sportstourer 1,5 e-TSI Mild hybrid Style DSG 150HK Stc 7g Aut.
Pris 177.800 Kr
Inkl. leveringsomkostning
Lignende biler
-
Hyundai i10 1,0 Essential AMT 67HK 5d Aut.
2024 7.500 Km Benzin Aut.164.995 Kr
Inkl. leveringsomkostning -
Ford Fiesta 1,0 EcoBoost Hybrid ST-Line X DCT 125HK 5d 7g Aut.
2022 30.000 Km B/EL hybrid Aut.168.700 Kr
Inkl. leveringsomkostning -
Skoda Octavia Combi 1,4 TSI Plugin-hybrid iV Plus iV DSG 204HK Stc 6g Aut.
2021 83.000 Km B/EL hybrid Aut.182.800 Kr
Inkl. leveringsomkostning -
Hyundai i20 1,0 T-GDI Essential Komfort 100HK 5d 6g
2024 8.500 Km Benzin Man.189.995 Kr
Inkl. leveringsomkostning -
Hyundai i20 1,0 MPI Advanced 100HK 5d 6g
2025 5.000 Km Benzin Man.199.995 Kr
Inkl. leveringsomkostning -
Hyundai Inster EL Long Range Essential 115HK Aut.
2025 3.500 Km Elekricitet Aut.199.995 Kr
Inkl. leveringsomkostning
Aktuelle kampagner
-
Udløber: 06-06-2026
Puma Gen-E® - Lavere pris of længere rækkevidde
-
Udløber: 06-06-2026
Ford Transit Custom®
-
Udløber: 31-08-2026
Skarp pris på Mustang Mach-E® Premium RWD UR lagerbiler
-
Udløber: 31-08-2026
PERSONBILER
Lagerbiler til priser fra 249.990 kr.
- Se tilbud fra Natalies Demo
Nyheder
-
-
-
-
-
-
-
-
09-04-2026
Ford Puma Gen-E: Nu med over 400 km rækkevidde, håndfri kørsel og historisk lav startpris
-
07-04-2026
Skarp pris på Ford Capri - Ikonisk familiebil dykker under 250.000 kr. midt i brændstofkrise
-
31-03-2026
Skarp pris på Ford Capri - Ikonisk familiebil dykker under 250.000 kr. midt i brændstofkrise
- Se nyheder fra Natalies Demo