Gallery
Cupra Leon 1,4 TSI Plugin-hybrid DSG 245HK 5d 6g Aut.
Pris 194.700 Kr
Inkl. leveringsomkostning
Detaljer
Oversigt
- Registreringsdato 2021
- Gearkasse Aut.
- Brændstof B/EL hybrid
- Km 60.000 Km
- Cc 1395Cc
- Døre 5
Specifikationer
| Mærke | Cupra |
|---|---|
| Model | Leon |
| Variant | 1,4 TSI Plugin-hybrid DSG 245HK 5d 6g Aut. |
| Kilometer | 60.000 Km |
| Registreringsdato | 08/07/2021 |
| Gearkasse | Aut. |
| Motor størrelse | 1395 Cc |
| Modeltype | Hatch |
| Farve | Hvid |
| Gear | 6 |
| Døre | 5 |
| Sæder | 5 |
| Cylindre | 4 |
| Energiklasse | A+++ |
| Brændstof | B/EL hybrid |
| Brændstofforbrug km/l | 40.5 |
| Totalvægt | 2070 kg |
| Længde | 4281 cm |
| Bredde | 1816 cm |
| Højde | 1435 cm |
| Nummerplade | DY90773 |
| Træk | Firehjulstræk |
| Biltype | Personbil |
| Reference | 5411204 |
Udstyr
| App integration, Apple CarPlay, Aut. nedblændeligt bakspejl, Automatgear, AUX stik, Bakkamera, Bluetooth, Centrallås, DAB radio, Digital instrumentering, El-foldbare spejle m. varme, El-håndbremse, Elruder for/bag, Fartpilot adaptiv, Fjernbetjent centrallås, Håndfri telefon, Infocenter, Klimaanlæg 3-zoner, Kørecomputer, Multifunktionsrat, Musikstreaming via bluetooth, Navigation, Nøglefri døre, Nøglefri start, Parkeringssensor bag, Parkeringssensor for, Ratgearskifte, Regnsensor, Servo, Sædevarme for, Udvendig temperaturmåler, USB stik, 18" Alufælge, Fuld LED forlygter, Mørktonede ruder bag, Tagræling, Armlæn, Armlæn bag, Justerbart rat, Kopholder, Læderrat, Multijusterbart rat, Splitbagsæde, 9 Airbags, ABS, Automatisk nødbremsesystem, Automatisk nødopkald, Dæktrykssensor, ESP, Isofix |
Beskrivelse
🚗 UDVALGT UDSTYR FRA BILEN ✔️ Varmepumpe ✔️ Førerassistancepakke ( værdi 14.140,- ) ✔️ Automatisk parkeringssystem ✔️ 19'' Alu-fælge ✔️ Lane Centering assist ( vejbaneassistance ) ✔️ Håndfri elektrisk bagklap ✔️ 360 graders kamera ✔️ Fuld LED aut. Op/nedblænding af fjernlys ✔ Adaptiv fartpilot ✔ Navigation
💡 HOS ANDERSEN BILER KAN VI ALTID HJÆLPE DIG MED: ✅ Finansiering med & uden udbetaling ✅ Udvidet GoSafe købstryghed til alle biler ✅ Bilforsikring med fordelagtige vilkår og mulighed for månedlig betaling ✅ Kilometergaranti ✅ Vi tager gerne din nuværende bil i bytte, uanset om du køber eller leaser
🕒 Åbent alle hverdage fra 9:00-17:30 🕒 Søndag kl. 11.00 – 16.00
Kontakt os
Kontakt os
Åbningstider
Man-Fre kl.08.30-18.00
Lør kl.09.00-17.00
Søn kl.10.00-16.00
Om os
Cupra Leon 1,4 TSI Plugin-hybrid DSG 245HK 5d 6g Aut.
Pris 194.700 Kr
Inkl. leveringsomkostning
Lignende biler
-
Skoda Octavia Combi 1,4 TSI Plugin-hybrid iV Plus iV DSG 204HK Stc 6g Aut.
2021 83.000 Km B/EL hybrid Aut.182.800 Kr
Inkl. leveringsomkostning -
Hyundai i20 1,0 T-GDI Essential Komfort 100HK 5d 6g
2024 8.500 Km Benzin Man.189.995 Kr
Inkl. leveringsomkostning -
Hyundai i20 1,0 MPI Advanced 100HK 5d 6g
2025 5.000 Km Benzin Man.199.995 Kr
Inkl. leveringsomkostning -
Hyundai Inster EL Long Range Essential 115HK Aut.
2025 3.500 Km Elekricitet Aut.199.995 Kr
Inkl. leveringsomkostning -
Ford Puma Gen-E EL Select 168HK 5d Aut.
2025 4.000 Km Elekricitet Aut.214.995 Kr
Inkl. leveringsomkostning -
VW ID.4 EL Pure Performance 170HK 5d Aut.
2025 3.000 Km Elekricitet Aut.219.995 Kr
Inkl. leveringsomkostning
Aktuelle kampagner
-
Udløber: 06-06-2026
Puma Gen-E® - Lavere pris of længere rækkevidde
-
Udløber: 06-06-2026
Ford Transit Custom®
-
Udløber: 31-08-2026
Skarp pris på Mustang Mach-E® Premium RWD UR lagerbiler
-
Udløber: 31-08-2026
PERSONBILER
Lagerbiler til priser fra 249.990 kr.
- Se tilbud fra Natalies Demo
Nyheder
-
-
-
-
-
-
-
-
09-04-2026
Ford Puma Gen-E: Nu med over 400 km rækkevidde, håndfri kørsel og historisk lav startpris
-
07-04-2026
Skarp pris på Ford Capri - Ikonisk familiebil dykker under 250.000 kr. midt i brændstofkrise
-
31-03-2026
Skarp pris på Ford Capri - Ikonisk familiebil dykker under 250.000 kr. midt i brændstofkrise
- Se nyheder fra Natalies Demo