Gallery
Hyundai Tucson 1,6 T-GDI Plugin-hybrid Advanced 4WD 265HK 5d 6g Aut.
Pris 224.800 Kr
Inkl. leveringsomkostning
Detaljer
Oversigt
- Registreringsdato 2021
- Gearkasse Aut.
- Brændstof B/EL hybrid
- Km 68.500 Km
- Cc 1598Cc
- Døre 5
Specifikationer
| Mærke | Hyundai |
|---|---|
| Model | Tucson |
| Variant | 1,6 T-GDI Plugin-hybrid Advanced 4WD 265HK 5d 6g Aut. |
| Kilometer | 68.500 Km |
| Registreringsdato | 29/09/2021 |
| Gearkasse | Aut. |
| Motor størrelse | 1598 Cc |
| Modeltype | SUV |
| Farve | Koksgrå |
| Gear | 6 |
| Døre | 5 |
| Sæder | 5 |
| Cylindre | 4 |
| Energiklasse | A+++ |
| Brændstof | B/EL hybrid |
| Brændstofforbrug km/l | 36.2 |
| Totalvægt | 2415 kg |
| Længde | 4500 cm |
| Bredde | 1865 cm |
| Højde | 1650 cm |
| Nummerplade | DD45550 |
| Træk | Firehjulstræk |
| Biltype | Personbil |
| Reference | 5406164 |
| Max bugsering (uden bremser) | 750 kg |
| Max bugsering (med bremser) | 1350 kg |
Udstyr
| 19" Alufælge, Anhængertræk aftageligt, LED kørelys, LED forlygter, Metallak, Mørktonede ruder bag, Virtuelle sidespejle, Armlæn, Justerbart rat, Kopholder, Kunstlæder, Læderrat, Multijusterbart rat, Rat m. varme, Android Auto, Apple CarPlay, Automatgear, Bakkamera, Bluetooth, DAB+ radio, DAB radio, Digital instrumentering, El-foldbare spejle m. varme, El-håndbremse, Elektrisk bagklap, Elruder for, Elruder for/bag, Fartpilot adaptiv, Klimaanlæg 2-zoner, Multifunktionsrat, Navigation, Regnsensor, Sædevarme for, USB stik, Parkeringssensor bag, Parkeringssensor for, Parkeringssensor for/bag, Antispin, Auto hold, Airbag, ABS, Isofix, Skiltegenkendelse |
Beskrivelse
🚗 BILENS UDSTYR: ✅ Adaptiv fartpilot ✅ Elbetjent bagklap ✅ Bakkamera ✅ Parkeringssensor for og bag ✅ Klimaanlæg ✅ Sædevarme for ✅ Varme i rat ✅ Nøglefri døre og start ✅ Digital instrumentering ✅ Navigation
Andersen Biler tilbyder bla. ⬇️
📌 Udvidet garanti på dit bilkøb. 📌 Fordelagtig forsikring i samarbejde med IF forsikring 📌 Nem og hurtig finansiering med eller uden udbetaling 📌 Serviceaftaler med fordele og tryghed 📌 Alt relevant tilbehør til din nye bil
☕️ Vi byder altid på kaffe og en fremvisning af den ønskede bil. 🕒 Salgsafdelingen har åbent alle hverdage kl. 9.00 - 17.30 samt søndag fra 10.00-16.00
🛻 Har du en bil du ønsker at bytte eller sælge?
Den giver vi gerne en pris på, blot send os 6-7 fotos 📸 aktuelt kilometertal og nummerpladen, så kommer vi hurtigt tilbage med en forhåndsvurdering.
👋🏻 Velkommen hos Andersen Biler Gladsaxe vi glæder os til at se dig
Kontakt os
Kontakt os
Åbningstider
Man-Fre kl.08.30-18.00
Lør kl.09.00-17.00
Søn kl.10.00-16.00
Om os
Hyundai Tucson 1,6 T-GDI Plugin-hybrid Advanced 4WD 265HK 5d 6g Aut.
Pris 224.800 Kr
Inkl. leveringsomkostning
Lignende biler
-
Ford Puma Gen-E EL Select 168HK 5d Aut.
2025 4.000 Km Elekricitet Aut.214.995 Kr
Inkl. leveringsomkostning -
Mercedes-Benz A200 1,3 7G-DCT 163HK 7g Aut.
2018 83.900 Km Benzin Aut.219.800 Kr
Inkl. leveringsomkostning -
VW ID.4 EL Pure Performance 170HK 5d Aut.
2025 3.000 Km Elekricitet Aut.219.995 Kr
Inkl. leveringsomkostning -
Ford Puma Gen-E EL Premium 168HK 5d Aut.
2025 5.000 Km Elekricitet Aut.224.995 Kr
Inkl. leveringsomkostning -
Hyundai i20 1,0 MPI Advanced DCT 100HK 5d 7g Aut.
2025 21.912 Km Benzin Aut.242.700 Kr
Inkl. leveringsomkostning -
Hyundai Bayon 1,0 T-GDI Essential DCT 100HK 5d 7g Aut.
2025 3.300 Km Benzin Aut.249.995 Kr
Inkl. leveringsomkostning
Aktuelle kampagner
-
Udløber: 06-06-2026
Puma Gen-E® - Lavere pris of længere rækkevidde
-
Udløber: 06-06-2026
Ford Transit Custom®
-
Udløber: 31-08-2026
Skarp pris på Mustang Mach-E® Premium RWD UR lagerbiler
-
Udløber: 31-08-2026
PERSONBILER
Lagerbiler til priser fra 249.990 kr.
- Se tilbud fra Natalies Demo
Nyheder
-
-
-
-
-
-
-
-
09-04-2026
Ford Puma Gen-E: Nu med over 400 km rækkevidde, håndfri kørsel og historisk lav startpris
-
07-04-2026
Skarp pris på Ford Capri - Ikonisk familiebil dykker under 250.000 kr. midt i brændstofkrise
-
31-03-2026
Skarp pris på Ford Capri - Ikonisk familiebil dykker under 250.000 kr. midt i brændstofkrise
- Se nyheder fra Natalies Demo