Detaljer
Oversigt
- Registreringsdato 2018
- Gearkasse Man.
- Brændstof Benzin
- Km 83.000 Km
- Cc 998Cc
- Døre 5
Specifikationer
| Mærke | Ford |
|---|---|
| Model | Fiesta |
| Variant | 1,0 EcoBoost ST-Line Start/Stop 100HK 5d 6g |
| Kilometer | 83.000 Km |
| Registreringsdato | 21/09/2018 |
| Gearkasse | Man. |
| Motor størrelse | 998 Cc |
| Modeltype | Hatch |
| Farve | Blåmetal |
| Gear | 6 |
| Døre | 5 |
| Sæder | 5 |
| Cylindre | 3 |
| Energiklasse | A+ |
| Brændstof | Benzin |
| Brændstofforbrug km/l | 22.4 |
| Totalvægt | 1675 kg |
| Længde | 4040 cm |
| Bredde | 1735 cm |
| Højde | 1476 cm |
| Nummerplade | EE90248 |
| Træk | Forhjulstræk |
| Biltype | Personbil |
| Reference | 5443423 |
| Max bugsering (uden bremser) | 595 kg |
| Max bugsering (med bremser) | 1000 kg |
Udstyr
| Apple CarPlay, Android Auto, Aircondition, Elruder for/bag, Fartpilot, Isofix, Alufælge, Tågelygter, ESP, ABS, CD / radio, Airbag, Fører-airbag, Passager-airbag, Side-airbag, Selealarm, Startspærre, Antispin, Centrallås, Fjernbetjent centrallås, El-spejle med varme, Radio, 12V udtag, Håndfri telefon, Kørecomputer, Lygtevasker, Parkeringssensor bag, Regnsensor, Servo, Sædevarme for, Udvendig temperaturmåler, USB stik, Højdejusterbart førersæde, Justerbart rat, Kopholder, Læderrat, Splitbagsæde, LED forlygter, Start/stop-system, Metallak, LED baglygter, LED kørelys, Kurvelys, Armlæn, Multijusterbart rat, Aut. nedblændeligt bakspejl, Nøglefri start, Automatisk nødopkald, Lyssensor, Dæktrykssensor, Service overholdt, Ikke ryger, 6 gear, Selestrammer, Stofindtræk, Bluetooth, El-foldbare spejle, Multifunktionsrat, Anhængertræk |
Beskrivelse
Ford Fiesta 1,0 EcoBoost ST-Line, 83.000 km, 2018
Præsenterer denne velholdte Ford Fiesta fra 2018, en dynamisk hatchback med en elegant ST-Line finish. Med 83.000 km på tælleren er denne bil stadig frisk og klar til nye oplevelser.
Denne Fiesta er udstyret med en række funktioner, der gør hver køretur til en fornøjelse. Det indbyggede Apple CarPlay og Bluetooth sikrer, at du altid er forbundet og kan nyde din yndlingsmusik eller føre håndfrie opkald. Med klimaanlægget opretholder du en behagelig temperatur, uanset vejret udenfor.
Under motorhjelmen finder du en effektiv 1,0 liters EcoBoost-motor, der leverer 100 hestekræfter, mens den manuelle 6-trins gearkasse sørger for en smidig og engagerende køreoplevelse. Med en tophastighed på 183 km/t er der stadig masser af kraft til større veje.
Bilen er også veludstyret med sikkerhed i fokus.
Nøglefunktioner: Anhængertræk
- Apple CarPlay
- Bluetooth
- Klimaanlæg
- Android Auto
- Fartpilot
- Isofix
- Alufælge
- Tågelygter
- Elfoldbare spejle med varme
- Regnsensor
- Sædevarme for
- Multifunktionsrat
- Nøglefri start
- Metallak med LED for- og baglygter
Køretøjet er placeret i Søborg og kan ses efter aftale. For mere information, kontakt forhandleren på [email protected].
Kontakt os
Kontakt os
Åbningstider
Man-Fre kl.08.30-18.00
Lør kl.09.00-17.00
Søn kl.10.00-16.00
Om os
Ford Fiesta 1,0 EcoBoost ST-Line Start/Stop 100HK 5d 6g
Pris 104.700 Kr
Inkl. leveringsomkostning