Detaljer
Oversigt
- Registreringsdato 2020
- Gearkasse Aut.
- Brændstof B/EL hybrid
- Km 78.500 Km
- Cc 1499Cc
- Døre 5
Specifikationer
| Mærke | BMW |
|---|---|
| Model | 225xe |
| Variant | Active Tourer 1,5 Plugin-hybrid iPerformance XDrive Steptronic 224HK 8g Aut. |
| Kilometer | 78.500 Km |
| Registreringsdato | 09/03/2020 |
| Gearkasse | Aut. |
| Motor størrelse | 1499 Cc |
| Modeltype | MPV |
| Farve | Sortmetal |
| Gear | 8 |
| Døre | 5 |
| Sæder | 5 |
| Cylindre | 3 |
| Energiklasse | A+++ |
| Brændstof | B/EL hybrid |
| Brændstofforbrug km/l | 36.5 |
| Totalvægt | 2180 kg |
| Længde | 4342 cm |
| Bredde | 1800 cm |
| Højde | 1586 cm |
| Nummerplade | DL96852 |
| Træk | Firehjulstræk |
| Biltype | Personbil |
| Reference | 5443431 |
Udstyr
| Automatgear, Aut. nedblændeligt bakspejl, Bluetooth, Bakkamera, Centrallås, El-foldbare spejle m. varme, El-håndbremse, El-justerbar lændestøtte, El-spejle med varme, Elruder for/bag, Fjernbetjent centrallås, Head-up display, Håndfri telefon, Infocenter, Klimaanlæg 2-zoner, Kørecomputer, Multifunktionsrat, Musikstreaming via bluetooth, Navigation, Nøglefri start, Opvarmet forrude, Parkeringssensor for/bag, Parkeringssensor for, Parkeringssensor bag, Radio, Servo, Sædevarme for, USB stik, Varme i forruden, Alufælge, LED kørelys, LED forlygter, LED baglygter, Metallak, Tagræling, Tonede ruder, Tågelygter, Armlæn, Justerbart rat, Kopholder, Multijusterbart rat, Splitbagsæde, Stofindtræk, ABS, Airbag, Antispin, Automatisk nødopkald, Dæktrykssensor, Fartpilot adaptiv, Fartbegrænser, Fartpilot, Skiltegenkendelse, Isofix, ESP |
Beskrivelse
BMW 225xe Active Tourer - 2020 | 78.500 km | Søborg
Søger du en alsidig og veludstyret BMW med både benzin- og eldrift? Denne BMW 225xe Active Tourer fra 2020 er klar til at imponere med sin avancerede teknologi og komfort. Med kun 78.500 km på tælleren, er denne bil ideel til dig, der ønsker en rummelig MPV uden at gå på kompromis med komfort og køreegenskaber.
Udstyret med en kraftfuld 1,5 liters plugin-hybrid motor, leverer denne model 224 hestekræfter og en behagelig køreoplevelse. Med en rækkevidde på op til 42 km på el og en effektivitet på 36,5 km/l, tilbyder den en bæredygtig transportløsning. Med et lavt CO2-udslip på 52 gram/km kan du køre med god samvittighed.
Højdepunkter i udstyr:
- Automatgear med 8 trin
- Aut. nedblændeligt bakspejl
- Bluetooth & Musikstreaming
- Klimaanlæg med 2 zoner
- Head-up display
- Navigation
- Parkeringssensorer for og bag
- Bakkamera
- Sædevarme foran
- LED for- og baglygter
- Adaptiv fartpilot
- Isofix
Med sit elegante design og metallak, fremstår denne BMW som et stilfuldt valg til både bykørsel og længere ture. Kontakt Andersen Biler i Søborg for mere information eller en prøvekørsel. Gå ikke glip af muligheden for at eje denne exceptionelle 225xe Active Tourer.
Kontakt os
Kontakt os
Åbningstider
Man-Fre kl.08.30-18.00
Lør kl.09.00-17.00
Søn kl.10.00-16.00
Om os
BMW 225xe Active Tourer 1,5 Plugin-hybrid iPerformance XDrive Steptronic 224HK 8g Aut.
Pris 168.800 Kr
Inkl. leveringsomkostning