Gallery
Peugeot 308 1,6 Plugin-hybrid First Selection Plus EAT8 180HK 5d 8g Aut.
Pris 197.900 Kr
Inkl. leveringsomkostning
Detaljer
Oversigt
- Registreringsdato 2022
- Gearkasse Aut.
- Brændstof B/EL hybrid
- Km 41.000 Km
- Cc 1598Cc
- Døre 5
Specifikationer
| Mærke | Peugeot |
|---|---|
| Model | 308 |
| Variant | 1,6 Plugin-hybrid First Selection Plus EAT8 180HK 5d 8g Aut. |
| Kilometer | 41.000 Km |
| Registreringsdato | 10/06/2022 |
| Gearkasse | Aut. |
| Motor størrelse | 1598 Cc |
| Modeltype | Hatch |
| Farve | Grønmetal |
| Gear | 8 |
| Døre | 5 |
| Sæder | 5 |
| Cylindre | 4 |
| Energiklasse | A+++ |
| Brændstof | B/EL hybrid |
| Brændstofforbrug km/l | 44.6 |
| Totalvægt | 2120 kg |
| Længde | 4367 cm |
| Bredde | 2062 cm |
| Højde | 1441 cm |
| Nummerplade | DJ79269 |
| Træk | Forhjulstræk |
| Biltype | Personbil |
| Reference | 5453461 |
| Max bugsering (uden bremser) | 750 kg |
| Max bugsering (med bremser) | 1500 kg |
Udstyr
| 12V udtag, Android Auto, Aircondition, Apple CarPlay, Automatgear, Bakkamera, Bluetooth, Centrallås, Digital instrumentering, El-håndbremse, El-spejle, Elruder for/bag, Fartpilot, Infocenter, Klimaanlæg 2-zoner, Kørecomputer, Multifunktionsrat, Musikstreaming via bluetooth, Navigation, Nøglefri start, Parkeringssensor for/bag, Radio, Regnsensor, Servo, Sædevarme for, USB-C tilslutning, Armlæn, Dellæder kabine, Justerbart rat, Kopholder, Ambiente belysning, Bagagerumsdækken, Højdejusterbart førersæde, Læderrat, Rat m. varme, Airbag, ABS, Alarm, Antispin, Dæktrykssensor, ESP, Isofix, Selestrammer, Selealarm, Vejbaneassistent, 360° kamera, Ikke ryger, 17" Alufælge, LED baglygter, LED forlygter, Anhængertræk aftageligt, Anhængertræk |
Beskrivelse
🚗 UDVALGT UDSTYR FRA BILEN ✔️ 360 Graders kamera ✔️ P-Sensor for- og bag ✔️ Apple carplay / android auto ✔️ Fartpilot ✔️ Automatgear
🕒 Åbent alle hverdage fra 9:00-17:30 🕒 Søndag kl. 11.00 – 16.00
12V udtag, Android Auto, Aircondition, Apple CarPlay, Automatgear, Bakkamera, Bluetooth, Centrallås, Digital instrumentering, El-håndbremse, El-spejle, Elruder for/bag, Fartpilot, Infocenter, Klimaanlæg 2-zoner, Kørecomputer, Multifunktionsrat, Musikstreaming via bluetooth, Navigation, Nøglefri start, Parkeringssensor for/bag, Radio, Regnsensor, Servo, Sædevarme for, USB-C tilslutning, Armlæn, Dellæder kabine, Justerbart rat, Kopholder, Ambiente belysning, Bagagerumsdækken, Højdejusterbart førersæde, Læderrat, Rat m. varme, Airbag, ABS, Alarm, Antispin, Dæktrykssensor, ESP, Isofix, Selestrammer, Selealarm, Vejbaneassistent, 360° kamera, Ikke ryger, 17" Alufælge, LED baglygter, LED forlygter
Kontakt os
Kontakt os
Åbningstider
Man-Fre kl.08.30-18.00
Lør kl.09.00-17.00
Søn kl.10.00-16.00
Om os
Peugeot 308 1,6 Plugin-hybrid First Selection Plus EAT8 180HK 5d 8g Aut.
Pris 197.900 Kr
Inkl. leveringsomkostning
Lignende biler
-
Skoda Octavia Combi 1,4 TSI Plugin-hybrid iV Plus iV DSG 204HK Stc 6g Aut.
2021 83.000 Km B/EL hybrid Aut.182.800 Kr
Inkl. leveringsomkostning -
Hyundai i20 1,0 T-GDI Essential Komfort 100HK 5d 6g
2024 8.500 Km Benzin Man.189.995 Kr
Inkl. leveringsomkostning -
Hyundai i20 1,0 MPI Advanced 100HK 5d 6g
2025 5.000 Km Benzin Man.199.995 Kr
Inkl. leveringsomkostning -
Hyundai Inster EL Long Range Essential 115HK Aut.
2025 3.500 Km Elekricitet Aut.199.995 Kr
Inkl. leveringsomkostning -
Ford Puma Gen-E EL Select 168HK 5d Aut.
2025 4.000 Km Elekricitet Aut.214.995 Kr
Inkl. leveringsomkostning -
VW ID.4 EL Pure Performance 170HK 5d Aut.
2025 3.000 Km Elekricitet Aut.219.995 Kr
Inkl. leveringsomkostning
Aktuelle kampagner
-
Udløber: 06-06-2026
Puma Gen-E® - Lavere pris of længere rækkevidde
-
Udløber: 06-06-2026
Ford Transit Custom®
-
Udløber: 31-08-2026
Skarp pris på Mustang Mach-E® Premium RWD UR lagerbiler
-
Udløber: 31-08-2026
PERSONBILER
Lagerbiler til priser fra 249.990 kr.
- Se tilbud fra Natalies Demo
Nyheder
-
-
-
-
-
-
-
-
09-04-2026
Ford Puma Gen-E: Nu med over 400 km rækkevidde, håndfri kørsel og historisk lav startpris
-
07-04-2026
Skarp pris på Ford Capri - Ikonisk familiebil dykker under 250.000 kr. midt i brændstofkrise
-
31-03-2026
Skarp pris på Ford Capri - Ikonisk familiebil dykker under 250.000 kr. midt i brændstofkrise
- Se nyheder fra Natalies Demo