Detaljer
Oversigt
- Registreringsdato 2019
- Gearkasse Aut.
- Brændstof Elekricitet
- Km 38.000 Km
- Døre 5
Specifikationer
| Mærke | Audi |
|---|---|
| Model | E-tron |
| Variant | 55 Advanced Quattro 408HK 5d Aut. |
| Kilometer | 38.000 Km |
| Registreringsdato | 08/08/2019 |
| Gearkasse | Aut. |
| Modeltype | SUV |
| Farve | Blåmetal |
| Gear | 1 |
| Døre | 5 |
| Sæder | 5 |
| Brændstof | Elekricitet |
| Brændstofforbrug km/l | 47.0 |
| Totalvægt | 3130 kg |
| Længde | 4901 cm |
| Bredde | 1935 cm |
| Højde | 1629 cm |
| Nummerplade | CL60278 |
| Træk | Firehjulstræk |
| Biltype | Personbil |
| Reference | 5384685 |
| Max bugsering (uden bremser) | 750 kg |
| Max bugsering (med bremser) | 1800 kg |
Udstyr
| Android Auto, Apple CarPlay, Aut. nedblændeligt bakspejl, Automatgear, Automatisk parkeringssystem, AUX stik, Bakkamera, Bluetooth, Centrallås, DAB radio, El indst. førersæde m. memory, Elektrisk bagklap, El-foldbare spejle m. varme, Elruder for/bag, Fartpilot adaptiv, Fjernbetjent centrallås, Håndfri telefon, Infocenter, Klimaanlæg 3-zoner, Kørecomputer, Mirror link, Multifunktionsrat, Musikstreaming via bluetooth, Navigation, Nøglefri døre, Nøglefri start, Parkerings assistent, Parkeringssensor bag, Parkeringssensor for, Radio, Regnsensor, Semi-automatisk parkering, Servo, Sædevarme for, Udvendig temperaturmåler, USB stik, 20" Alufælge, Fuld LED forlygter, LED baglygter, Metallak, Mørktonede ruder bag, Tonede ruder, Alcantara-kabine, Armlæn, Armlæn bag, Bagagerumsdækken, Højdejusterbart førersæde, Justerbar lændestøtte, Justerbart rat, Kopholder, Læderrat, Multijusterbart rat, Mørk loftbeklædning, Panorama El-soltag, Splitbagsæde, 9 Airbags, ABS, Auto hold, Antispin, Automatisk nødbremsesystem, Automatisk nødopkald, Blindvinkelassistent, Dæktrykssensor, ESP, Isofix, Lyssensor, Selestrammer, Selealarm, Startspærre, Træthedsregistrering, Vejbaneassistent |
Beskrivelse
Audi E-tron 55 Advance Quattro 408HK – Kun 38.000 km kørt
Leder du efter en elegant og veludstyret SUV på el? Denne 2022 Audi E-tron er det perfekte valg med kun 31.000 km på tælleren. Med en stærk motor på 408 HK, automatgear og en rækkevidde på 432 km, er du sikret en komfortabel og gnidningsfri køreoplevelse i en bil der udleder 0 gram CO2 per km.
Vigtige specifikationer:
- Karrosseri: SUV
- Gearkasse: Automatisk
- Batteri: 95 kWh, kan lades med op til 150 kW
- Tophastighed: 200 km/t
- Ejerafgift: 920 kr. årligt
Fremhævet udstyr:
- Apple CarPlay og Android Auto for en sømløs forbindelse til dine enheder
- Automatgear for nem og afslappet kørsel
- Bakkamera for bedre overblik og sikkerhed
- Elektrisk bagklap for praktisk adgang til bagagerummet
- Adaptiv fartpilot der automatisk justerer hastigheden
- Head-up display for en futuristisk betjening af bilen
Yderligere udstyr:
- 2-zoners klimaanlæg
- Nøglefri døre og start
- Fuldt LED forlygter og LED kørelys -Panuramasoltag
- Stemmebetjening og kørecomputer
Denne ikke-ryger bil har overholdt alle serviceeftersyn og fremstår i perfekt stand. Oplev den avancerede teknologi og den komfort, denne Audi E-tron tilbyder. Interesseret?
Kontakt os
Kontakt os
Åbningstider
Man-Fre kl.08.30-18.00
Lør kl.09.00-17.00
Søn kl.10.00-16.00
Om os
Audi E-tron 55 Advanced Quattro 408HK 5d Aut.
Pris 274.995 Kr
Inkl. leveringsomkostning