Gallery
Ford Fiesta 1,0 EcoBoost Hybrid ST-Line DCT 125HK 5d 7g Aut.
Pris 159.800 Kr
Inkl. leveringsomkostning
Detaljer
Oversigt
- Registreringsdato 2022
- Gearkasse Aut.
- Brændstof B/EL hybrid
- Km 46.000 Km
- Cc 999Cc
- Døre 5
Specifikationer
| Mærke | Ford |
|---|---|
| Model | Fiesta |
| Variant | 1,0 EcoBoost Hybrid ST-Line DCT 125HK 5d 7g Aut. |
| Kilometer | 46.000 Km |
| Registreringsdato | 08/11/2022 |
| Gearkasse | Aut. |
| Motor størrelse | 999 Cc |
| Modeltype | Hatch |
| Farve | sølv |
| Gear | 7 |
| Døre | 5 |
| Sæder | 5 |
| Cylindre | 3 |
| Energiklasse | A+ |
| Brændstof | B/EL hybrid |
| Brændstofforbrug km/l | 22.8 |
| Totalvægt | 1710 kg |
| Længde | 4091 cm |
| Bredde | 1735 cm |
| Højde | 1490 cm |
| Nummerplade | DN64224 |
| Træk | Forhjulstræk |
| Biltype | Personbil |
| Reference | 5375077 |
| Max bugsering (uden bremser) | 625 kg |
| Max bugsering (med bremser) | 1000 kg |
Udstyr
| Android Auto, Apple CarPlay, Aut. nedblændeligt bakspejl, Automatgear, Automatisk op-/nedblænding, AUX stik, Bluetooth, Centrallås, DAB radio, Elruder for/bag, El-spejle med varme, Fartpilot, Fjernbetjent centrallås, Håndfri telefon, Infocenter, Klimaanlæg, Kørecomputer, Multifunktionsrat, Musikstreaming via bluetooth, Nøglefri døre, Nøglefri start, Opvarmet forrude, Parkeringssensor bag, Radio, Regnsensor, Servo, Sportssæder, Sædevarme for, USB stik, Udvendig temperaturmåler, Varme i forruden, 17" Alufælge, Alufælge, Anhængertræk aftageligt, LED baglygter, Metallak, Tonede ruder, Armlæn, Armlæn bag, Bagagerumsdækken, Højdejusterbart førersæde, Justerbar lændestøtte, Justerbart rat, Kopholder, Læderrat, Multijusterbart rat, Splitbagsæde, ABS, 6 Airbags, Auto hold, Antispin, Dæktrykssensor, ESP, Isofix, Startspærre, Vejbaneassistent |
Beskrivelse
🚗 UDVALGT UDSTYR FRA BILEN ✅ Aut. nødbremse med fodgængergenkendelse ✅ Multifunktionsrat ✅ Klimaanlæg¨ ✅ Automatgear ✅ Håndfri telefon ✅ Apple CarPlayTM og Android AutoTM (trådløs) ✅ Fartpilot ✅ Vognbaneassistent ✅ DAB+ radio ✅ eCall – automatisk nødopkald
💡HOS OS KAN VI ALTID HJÆLPE DIG MED: ✅ Finansiering med & uden udbetaling ✅ Udvidet GoSafe købstryghed til alle biler ✅ Bilforsikring med fordelagtige vilkår og mulighed for månedlig betaling ✅ 5 års garanti uden kilometerbegrænsning jf. Hyundais garantibestemmelser ✅ Attraktive serviceaftaler
Kontakt os
Kontakt os
Åbningstider
Man-Fre kl.08.30-18.00
Lør kl.09.00-17.00
Søn kl.10.00-16.00
Om os
Ford Fiesta 1,0 EcoBoost Hybrid ST-Line DCT 125HK 5d 7g Aut.
Pris 159.800 Kr
Inkl. leveringsomkostning
Lignende biler
-
Ford Puma 1,0 EcoBoost Hybrid Titanium 155HK 5d 6g
2021 54.000 Km B/EL hybrid Man.144.700 Kr
Inkl. leveringsomkostning -
Peugeot 3008 1,6 PureTech Plugin-hybrid First Selection EAT8 225HK 5d 8g Aut.
2020 99.000 Km B/EL hybrid Aut.148.800 Kr
Inkl. leveringsomkostning -
Hyundai i10 1,0 Essential AMT 63HK 5d Aut.
2025 14.401 Km Benzin Aut.149.995 Kr
Inkl. leveringsomkostning -
Opel Mokka 1,2 GS-Line 130HK 5d 8g Aut.
2021 66.000 Km Benzin Aut.159.995 Kr
Inkl. leveringsomkostning -
Hyundai i10 1,0 Essential AMT 67HK 5d Aut.
2024 7.500 Km Benzin Aut.164.995 Kr
Inkl. leveringsomkostning -
Ford Fiesta 1,0 EcoBoost Hybrid ST-Line X DCT 125HK 5d 7g Aut.
2022 30.000 Km B/EL hybrid Aut.168.700 Kr
Inkl. leveringsomkostning
Aktuelle kampagner
-
Udløber: 06-06-2026
Puma Gen-E® - Lavere pris of længere rækkevidde
-
Udløber: 06-06-2026
Ford Transit Custom®
-
Udløber: 31-08-2026
Skarp pris på Mustang Mach-E® Premium RWD UR lagerbiler
-
Udløber: 31-08-2026
PERSONBILER
Lagerbiler til priser fra 249.990 kr.
- Se tilbud fra Natalies Demo
Nyheder
-
-
-
-
-
-
-
-
09-04-2026
Ford Puma Gen-E: Nu med over 400 km rækkevidde, håndfri kørsel og historisk lav startpris
-
07-04-2026
Skarp pris på Ford Capri - Ikonisk familiebil dykker under 250.000 kr. midt i brændstofkrise
-
31-03-2026
Skarp pris på Ford Capri - Ikonisk familiebil dykker under 250.000 kr. midt i brændstofkrise
- Se nyheder fra Natalies Demo