Detaljer
Oversigt
- Registreringsdato 2020
- Gearkasse Aut.
- Brændstof Benzin
- Km 49.500 Km
- Cc 999Cc
- Døre 5
Specifikationer
| Mærke | Skoda |
|---|---|
| Model | Kamiq |
| Variant | 1,0 TSI Ambition DSG 115HK 5d 7g Aut. |
| Kilometer | 49.500 Km |
| Registreringsdato | 05/02/2020 |
| Gearkasse | Aut. |
| Motor størrelse | 999 Cc |
| Modeltype | SUV |
| Farve | Koksmetal |
| Gear | 7 |
| Døre | 5 |
| Sæder | 5 |
| Cylindre | 3 |
| Energiklasse | A+ |
| Brændstof | Benzin |
| Brændstofforbrug km/l | 22.4 |
| Totalvægt | 1734 kg |
| Længde | 4241 cm |
| Bredde | 1793 cm |
| Højde | 1559 cm |
| Nummerplade | 960696 |
| Træk | Forhjulstræk |
| Biltype | Personbil |
| Reference | 5376854 |
| Max bugsering (uden bremser) | 620 kg |
| Max bugsering (med bremser) | 1200 kg |
Udstyr
| Android Auto, Aircondition, Apple CarPlay, Automatgear, Bakkamera, Bluetooth, DAB radio, Centrallås, El-spejle, Elruder for/bag, Fartpilot adaptiv, Fjernbetjent centrallås, Håndfri telefon, Infocenter, Kørecomputer, Multifunktionsrat, Musikstreaming via bluetooth, Radio, Servo, Sædevarme for, USB-C tilslutning, 16" Alufælge, Alufælge, Metallak, Tagræling, Armlæn, Justerbart rat, Kopholder, Stofindtræk, Splitbagsæde, ABS, Airbag, Antispin, Auto hold, Dæktrykssensor, ESP, Selealarm, Selestrammer, Ikke ryger, Nyserviceret |
Beskrivelse
Skoda Kamiq 1,0 TSI Ambition DSG 115HK fra 2020 – 49.500 km
Denne velholdte Skoda Kamiq 1,0 TSI Ambition fra 2020 er klar til nye eventyr efter at have kørt 49.500 km. Med en benzinmotor og automatgear tilbyder denne SUV en komfortabel og ubesværet kørselsoplevelse.
Køretøjet er spækket med funktioner, der gør hver køretur behagelig og bekvem. Med Apple CarPlay kan du nemt integrere din smartphone, mens det adaptive fartpilot sikrer en afslappet kørsel på motorvejen. Automatgearet og de 7 gear gør det til en fornøjelse at navigere gennem bytrafik og på længere ture.
Bilen er indregistreret i 2020 og leveres nyserviceret, så du kan køre bekymringsfrit. Den har en flot metallak og et stilfuldt interiør med stofindtræk. Udstyrsniveauet Ambition sikrer et højt komfortniveau, og de 16” alufælge giver et sporty udseende.
Udstyrshøjdepunkter:
- Apple CarPlay
- Automatgear
- Adaptiv fartpilot
- Android Auto
- Aircondition
- Bakkamera
- Bluetooth
- DAB radio
- El-spejle og elruder for/bag
- Fjernbetjent centrallås
- Håndfri telefon
- Infocenter og kørecomputer
- Multifunktionsrat
- Musikstreaming via Bluetooth
- Radio
- Servo
- Sædevarme for
- USB-C tilslutning
- 16" Alufælge
- Metallak
- Tagræling
- Justerbart rat
- Kopholder
- Stofindtræk
- Splitbagsæde
Kontakt os
Kontakt os
Åbningstider
Man-Fre kl.08.30-18.00
Lør kl.09.00-17.00
Søn kl.10.00-16.00
Om os
Skoda Kamiq 1,0 TSI Ambition DSG 115HK 5d 7g Aut.
Pris 194.995 Kr
Inkl. leveringsomkostning