Gallery
VW Polo 1,0 TSI Highline DSG 110HK 5d 7g Aut.
Pris 174.700 Kr
Inkl. leveringsomkostning
Detaljer
Oversigt
- Registreringsdato 2021
- Gearkasse Aut.
- Brændstof Benzin
- Km 73.000 Km
- Cc 999Cc
- Døre 5
Specifikationer
| Mærke | VW |
|---|---|
| Model | Polo |
| Variant | 1,0 TSI Highline DSG 110HK 5d 7g Aut. |
| Kilometer | 73.000 Km |
| Registreringsdato | 26/04/2021 |
| Gearkasse | Aut. |
| Motor størrelse | 999 Cc |
| Modeltype | Hatch |
| Farve | Blåmetal |
| Gear | 7 |
| Døre | 5 |
| Sæder | 5 |
| Cylindre | 3 |
| Energiklasse | A+ |
| Brændstof | Benzin |
| Brændstofforbrug km/l | 21.2 |
| Totalvægt | 1660 kg |
| Længde | 4053 cm |
| Bredde | 1751 cm |
| Højde | 1461 cm |
| Nummerplade | DD46789 |
| Træk | Forhjulstræk |
| Biltype | Personbil |
| Reference | 5443415 |
| Max bugsering (uden bremser) | 600 kg |
| Max bugsering (med bremser) | 1100 kg |
Udstyr
| 12V udtag, Android Auto, Apple CarPlay, Automatgear, Bluetooth, CD / radio, Centrallås, El-foldbare spejle m. varme, DAB radio, Elruder for/bag, Fartpilot adaptiv, Fjernbetjent centrallås, Håndfri telefon, Infocenter, Klimaanlæg 2-zoner, Kørecomputer, Multifunktionsrat, Parkeringssensor for/bag, Radio, Servo, Stemmebetjening, Sædevarme for, USB-C tilslutning, Ventilerede sæder for & bag, Alufælge, Anhængertræk, LED baglygter, LED forlygter, LED kørelys, Metallak, Tågelygter, Armlæn, Justerbart rat, Kopholder, Læderrat, Splitbagsæde, Stofindtræk, ABS, Airbag, Antispin, Automatisk nødbremsesystem, Automatisk nødopkald, Dæktrykssensor, ESP, Isofix, Selealarm, Selestrammer, Ikke ryger |
Beskrivelse
VW Polo 1,0 TSI Highline DSG 110HK 5d 7g Aut., 2021 – 73.000 km
Leder du efter en alsidig og veludstyret hatchback? Denne VW Polo fra 2021 har alt hvad du har brug for. Med dens stilfulde design og avancerede teknologier, tilbyder denne bil en komfortabel køreoplevelse. Den er perfekt til både bykørsel og længere ture.
Specifikationer:
- Model: VW Polo 1,0 TSI Highline
- Motor: 1,0 liter TSI med 110 HK
- Gearkasse: 7-trins automatisk
- Karrosseri: Hatchback
- Brændstof: Benzin
- Kilometerstand: 73.000
- Tophastighed: 195 km/t
- CO2-udledning: 108 g/km
- Brændstofeffektivitet: 21,2 km/l
- Årlig ejerafgift: 1600 kr
- Placering: Søborg
Nøgleudstyr:
- 12V udtag
- Android Auto & Apple CarPlay
- Bluetooth & håndfri telefon
- Infocenter & kørecomputer
- Klimaanlæg, 2-zoner
- Adaptiv fartpilot
- Multifunktionsrat og justerbart læderrat
- Parkeringssensor for/bag
- LED forlygter, baglygter & kørelys
- Alufælge & metallak
- Anhængertræk
- El-foldbare spejle med varme
- Ventilerede sæder for & bag
- Sædevarme for
- USB-C tilslutning
- Tågelygter og splitbagsæde
- Automatgear
- Isofix
Kontakt os for mere information eller en prøvetur, Besøg bilen i Søborg og oplev en fantastisk køretur i en moderne og velfungerende VW Polo.
Kontakt os
Kontakt os
Åbningstider
Man-Fre kl.08.30-18.00
Lør kl.09.00-17.00
Søn kl.10.00-16.00
Om os
VW Polo 1,0 TSI Highline DSG 110HK 5d 7g Aut.
Pris 174.700 Kr
Inkl. leveringsomkostning
Lignende biler
-
Opel Mokka 1,2 GS-Line 130HK 5d 8g Aut.
2021 66.000 Km Benzin Aut.159.995 Kr
Inkl. leveringsomkostning -
Hyundai i10 1,0 Essential AMT 67HK 5d Aut.
2024 7.500 Km Benzin Aut.164.995 Kr
Inkl. leveringsomkostning -
Skoda Octavia Combi 1,4 TSI Plugin-hybrid iV Plus iV DSG 204HK Stc 6g Aut.
2021 83.000 Km B/EL hybrid Aut.182.800 Kr
Inkl. leveringsomkostning -
Hyundai i20 1,0 T-GDI Essential Komfort 100HK 5d 6g
2024 8.500 Km Benzin Man.189.995 Kr
Inkl. leveringsomkostning -
Hyundai i20 1,0 MPI Advanced 100HK 5d 6g
2025 5.000 Km Benzin Man.199.995 Kr
Inkl. leveringsomkostning -
Hyundai Inster EL Long Range Essential 115HK Aut.
2025 3.500 Km Elekricitet Aut.199.995 Kr
Inkl. leveringsomkostning
Aktuelle kampagner
-
Udløber: 06-06-2026
Puma Gen-E® - Lavere pris of længere rækkevidde
-
Udløber: 06-06-2026
Ford Transit Custom®
-
Udløber: 31-08-2026
Skarp pris på Mustang Mach-E® Premium RWD UR lagerbiler
-
Udløber: 31-08-2026
PERSONBILER
Lagerbiler til priser fra 249.990 kr.
- Se tilbud fra Natalies Demo
Nyheder
-
-
-
-
-
-
-
-
09-04-2026
Ford Puma Gen-E: Nu med over 400 km rækkevidde, håndfri kørsel og historisk lav startpris
-
07-04-2026
Skarp pris på Ford Capri - Ikonisk familiebil dykker under 250.000 kr. midt i brændstofkrise
-
31-03-2026
Skarp pris på Ford Capri - Ikonisk familiebil dykker under 250.000 kr. midt i brændstofkrise
- Se nyheder fra Natalies Demo