Gallery
Kia EV6 EL Long Range 229HK 5d Aut.
Pris 219.800 Kr
Inkl. leveringsomkostning
Detaljer
Oversigt
- Registreringsdato 2021
- Gearkasse Aut.
- Brændstof Elekricitet
- Km 72.000 Km
- Døre 5
Specifikationer
| Mærke | Kia |
|---|---|
| Model | EV6 |
| Variant | EL Long Range 229HK 5d Aut. |
| Kilometer | 72.000 Km |
| Registreringsdato | 06/12/2021 |
| Gearkasse | Aut. |
| Modeltype | SUV |
| Farve | Koksmetal |
| Gear | 1 |
| Døre | 5 |
| Sæder | 5 |
| Brændstof | Elekricitet |
| Brændstofforbrug km/l | 66.9 |
| Totalvægt | 2425 kg |
| Længde | 4695 cm |
| Bredde | 1890 cm |
| Højde | 1550 cm |
| Nummerplade | DE57866 |
| Træk | Baghjulstræk |
| Biltype | Personbil |
| Reference | 5470850 |
| Max bugsering (uden bremser) | 750 kg |
| Max bugsering (med bremser) | 1600 kg |
Udstyr
| 19" Alufælge, LED kørelys, LED forlygter, LED baglygter, Metallak, Mørktonede ruder bag, 230V udtag, Android Auto, App integration, Apple CarPlay, Bakkamera, Bluetooth, Centrallås, DAB+ radio, DAB radio, Digital instrumentering, El-håndbremse, El-spejle, El-spejle med varme, Elruder for, Elruder for/bag, Fartpilot adaptiv, Klimaanlæg 2-zoner, Multifunktionsrat, Musikstreaming via bluetooth, Navigation, Parkeringssensor bag, Parkeringssensor for, Parkeringssensor for/bag, Regnsensor, Sædevarme for, Trådløs mobilopladning, USB-C tilslutning, Varmepumpe, Armlæn, Armlæn bag, Dellæder kabine, Justerbart rat, Kopholder, Kunstlæder, Læderrat, Rat m. varme, ABS, Airbag, Alarm, Antispin, Auto hold, ESP, Isofix, Selealarm, Skiltegenkendelse, Træthedsregistrering, Vejbaneassistent |
Beskrivelse
Kia EV6 EL Long Range 229HK SUV fra 2021 - 72.000 km
Velkommen til en pålidelig og veludstyret Kia EV6 fra 2021 med 72.000 km på tælleren. Denne imponerende SUV er ideel til dig, der ønsker en moderne bil med masser af komfort og teknologi.
Denne version af Kia EV6 er udstyret med en kraftfuld 229-hestekræfter elektrisk motor, som sikrer en jævn køreoplevelse. Med et 77.4 kWh batteri og en rækkevidde på op til 528 km, er bilen perfekt til både dagligdagens køreture og længere udflugter. Opladning er nemt med en kapacitet på op til 250 kW.
Højdepunkter af udstyr:
- 19" Alufælge
- LED kørelys, forlygter og baglygter
- 2-zoners klimaanlæg
- Adaptiv fartpilot
- Bakkamera og parkeringssensorer for og bag
- Navigation og trådløs mobilopladning
- Android Auto og Apple CarPlay integration
- Dellæder kabine med varme i sæderne
- Varmepumpe for øget komfort
Bilen har en årlig ejerafgift på 920 kr. og befinder sig i Søborg. Hvis du har spørgsmål, eller ønsker at se bilen, er du velkommen til at kontakte os. Vi ser frem til at hjælpe dig med at finde din næste bil!
Kontakt os
Kontakt os
Åbningstider
Man-Fre kl.08.30-18.00
Lør kl.09.00-17.00
Søn kl.10.00-16.00
Om os
Kia EV6 EL Long Range 229HK 5d Aut.
Pris 219.800 Kr
Inkl. leveringsomkostning
Lignende biler
-
Hyundai i20 1,0 MPI Advanced 100HK 5d 6g
2025 5.000 Km Benzin Man.199.995 Kr
Inkl. leveringsomkostning -
Hyundai Inster EL Long Range Essential 115HK Aut.
2025 3.500 Km Elekricitet Aut.199.995 Kr
Inkl. leveringsomkostning -
Ford Puma Gen-E EL Select 168HK 5d Aut.
2025 4.000 Km Elekricitet Aut.214.995 Kr
Inkl. leveringsomkostning -
Ford Puma Gen-E EL Premium 168HK 5d Aut.
2025 5.000 Km Elekricitet Aut.224.995 Kr
Inkl. leveringsomkostning -
Hyundai i20 1,0 MPI Advanced DCT 100HK 5d 7g Aut.
2025 21.912 Km Benzin Aut.242.700 Kr
Inkl. leveringsomkostning -
Hyundai Bayon 1,0 T-GDI Essential DCT 100HK 5d 7g Aut.
2025 3.300 Km Benzin Aut.249.995 Kr
Inkl. leveringsomkostning
Aktuelle kampagner
-
Udløber: 06-06-2026
Puma Gen-E® - Lavere pris of længere rækkevidde
-
Udløber: 06-06-2026
Ford Transit Custom®
-
Udløber: 31-08-2026
Skarp pris på Mustang Mach-E® Premium RWD UR lagerbiler
-
Udløber: 31-08-2026
PERSONBILER
Lagerbiler til priser fra 249.990 kr.
- Se tilbud fra Natalies Demo
Nyheder
-
-
-
-
-
-
-
-
09-04-2026
Ford Puma Gen-E: Nu med over 400 km rækkevidde, håndfri kørsel og historisk lav startpris
-
07-04-2026
Skarp pris på Ford Capri - Ikonisk familiebil dykker under 250.000 kr. midt i brændstofkrise
-
31-03-2026
Skarp pris på Ford Capri - Ikonisk familiebil dykker under 250.000 kr. midt i brændstofkrise
- Se nyheder fra Natalies Demo